LMT
 
 

Paskelbti apie disertacijų gynimus ir konkursus eiti pareigas

Apie programą

BONUS – tai jungtinė Baltijos jūros mokslinių tyrimų ir plėtros programa. Tai visų aplink Baltijos jūrą išsidėsčiusių šalių iniciatyva, remiama Europos Komisijos. Nuo 2010 m. birželio mėn. programa įgyvendinama pagal Europos Sąjungos Steigimo sutarties 185-ojo (buvusio 169-ojo) straipsnio mechanizmą.

BONUS programos tikslas yra apjungti atskirose šalyse vykdomus Baltijos jūros mokslinius tyrimus į tarptautiniu bendradarbiavimu grįstą tarpdisciplininę, ilgalaikę, integruotą programą siekiant Baltijos regiono darnios plėtros. Šia programa skatinami aukšto mokslinio lygio daugiašaliai tyrimai, kurie padėtų formuoti naują, protingą, ne utilitariniu, bet ekosisteminiu principu grįstą Baltijos jūros valdymą, darnų, ekosistemą ir jos išteklius tausojantį naudojimą.

BONUS pradžia laikomi 2004 metai, kuomet aštuonių Europos Sąjungos valstybių narių, o taip pat Rusijos Federacijos pagrindinės Baltijos jūros mokslinius tyrimus finansuojančios institucijos, dalyvaudamos 6BP ERA-NET projekte „BONUS Baltijos jūros mokslui – finansuojančių institucijų tinklas”, užsibrėžė kartu koordinuoti, vystyti ir įgyvendinti Baltijos jūros mokslinius tyrimus. Atsižvelgiant į mokslinio bendradarbiavimo spragas ir ateities tyrimų poreikius, taip pat konsultuojantis su jūrinius mokslinius tyrimus vykdančia bendruomene bei kitomis suinteresuotomis šalimis, 2006 m. buvo parengtas pirmasis programos mokslinis pagrindas – BONUS-169 Mokslo planas ir įgyvendinimo strategija. Remiantis šiuo planu ir pritaikius 7BP naujovę – ERA-NET+ finansavimo schemą, 2007 m. buvo paskelbtas pirmasis jungtinis kvietimas BONUS+ mokslo bendruomenei teikti mokslinių projektų paraiškas. Programos įgyvendinimui 2007 m. buvo įkurta speciali institucija – Baltijos jūros mokslinius tyrimus finansuojančiųjų institucijų tinklo EEIG (Europos ekonominių interesų grupė), kurios sekretoriatas yra įsikūręs Helsinkyje.

Nuo 2010 m. BONUS programa apims du laikotarpius: 18 mėn. trukmės (2010–2011 m.) strateginę (pasirengimo) fazę ir 2011–2016 m. truksiantį įgyvendinimo laikotarpį, per kurį planuojama paskelbti ne mažiau kaip 3 kvietimus. Naujos kokybės jungtinė programa remsis dinaminiu požiūriu, plėtosis lygiagrečiai kuriamoms naujoms žinioms, suinteresuotųjų šalių indėliui ir iškylantiems mokslo poreikiams, apims platesnį mokslinių tyrimų lauką įtraukiant ne tik jūrą, bet ir krantą bei visą Baltijos baseiną, skirs ypatingą dėmesį visų, įskaitant ir socialinio-ekonominio sektoriaus suinteresuotųjų šalių įtraukimui į programą.

Lietuva valstybės narės teisėmis BONUS programoje dalyvauja nuo pat iniciatyvos pradžios. Iki 2007 m. BONUS ERA-NET veiklose dalyvavo Švietimo ir mokslo ministerija, vėliau (ERA-NET+ veiklos) programą administravo Tarptautinių mokslo ir technologijų plėtros programų agentūra (dabartinė Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra, MITA). Nuo 2010 m. (185-ojo straipsnio iniciatyva) už programos administravimą yra atsakinga Lietuvos mokslo taryba.

Daugiau informacijos apie BONUS programą rasite čia.

BONUS šalys narės 

BONUS programoje dalyvauja visos devynios aplink Baltijos jūrą išsidėsčiusios šalys ir Europos Komisija:

 • 8 BONUS šalys narės: 
  • Danija
  • Estija
  • Latvija
  • Lenkija
  • Lietuva
  • Suomija
  • Švedija
  • Vokietija
 • 1 asocijuota šalis narė – Rusija
 • Europos Komisija.

Informaciją teikia vyr. specialistas dr. Audrius Žvikas tel. (8 5) 210 5335, e. p. audrius.zvikas@lmt.lt (154 kab.).

Atgal
 

Norėdami Jums pasiūlyti visaavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia.

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku