LMT
 
 

 

 

 

Paskelbti apie disertacijų gynimus ir konkursus eiti pareigas

HERA programos

Apie „HERA“ programas

Lietuvos mokslo taryba yra humanitarinių mokslų Europos mokslinių tyrimų erdvėje tinklo HERA narė ir administruoja HERA jungtines mokslinių tyrimų programas, finansuodama Lietuvos tyrėjų veiklas HERA tarptautinius konkursus laimėjusiuose projektuose.

Lietuvoje administruojamos HERA programos: „Praeities taikymai“ ir „Viešosios erdvės“.

Programų tikslai:

Jungtinės mokslinių tyrimų programos „Praeities taikymai“ tikslas – skatinti aukšto lygio tarptautinius humanitarinių ir socialinių mokslų srities tyrimus Europoje, koordinuojant nacionalines mokslinių tyrimų programas ir organizuojant šios srities tarptautinį konkursinį finansavimą.

Jungtinės mokslinių tyrimų programos „Viešosios erdvės“ tikslas – vystyti įvairius požiūrius į viešąsias erdves, jos struktūrinių ir procesinių formavimų konceptualizavimą ir galimas išdavas ar pasekmes, pavyzdžiui, integraciją, atskirtį, suskaidymą, hibridizaciją, susivienijimą ar perdavimą.

Trukmė: 

„Praeities taikymai“ – 2014–2019 metai;

„Viešosios erdvės“ – 2017–2022 metai.

Dalyvavimas ir finansavimas

Tarptautinės paraiškos teikiamos pagal HERA programų kvietimus ir nustatytas taisykles.

Tarptautinės paraiškos teikiamos kvietimą koordinuojančiai institucijai programos paraiškų teikimo sistemoje. Kiekviena kvietime dalyvaujanti šalis gali nustatyti papildomų reikalavimų savo šalies dalyviams.

Paraišką gali teikti projekto vykdytojai (-as) kartu su vykdančiąja institucija ir tarptautiniais partneriais iš Austrijos, Belgijos (Valonijos), Čekijos, Kroatijos, Danijos, Estijos, Suomijos, Vokietijos, Islandijos, Airijos, Italijos, Latvijos, Liuksemburgo, Nyderlandų Karalystės, Norvegijos, Lenkijos, Slovakijos, Slovėnijos, Ispanijos, Švedijos, Šveicarijos ir Jungtinės karalystės.

Vykdančioji institucija turi būti Lietuvos mokslo ir studijų institucija, kuri įtraukta į Švietimo ir mokslo institucijų registrą. Projekto vadovas turi būti mokslininkas.

Tarptautinį mokslo projektą vykdo konsorciumas, kuriame yra ne mažiau kaip 4 institucijos iš 4 skirtingų kvietime dalyvaujančių valstybių (HERA tinklo narių).

Ilgiausia galima projektų trukmė – iki 3 metų.

Finansuojamos veiklos (jei kvietime teikti paraiškas nenustatyta kitaip): 

  • projekto vykdytojo darbo užmokestis;
  • projekto vykdytojo socialinio draudimo ir kitos įmokos;
  • išlaidos paslaugoms (išskyrus autorinius darbus);
  • išlaidos autoriniams darbams;
  • išlaidos prekėms;
  • išlaidos komandiruotėms;
  • išlaidos ilgalaikiam materialiajam, taip pat nematerialiajam turtui įsigyti;
  • netiesioginės išlaidos.

Paraiškų vertinimas

Paraiškų tarptautinį vertinimą organizuoja HERA programas administruojanti institucija.

Su programomis susijusios nuorodos:


Išsamesnę informaciją teikia dr. Saulius Marcinkonis  tel. (8 5) 261 8530, e. p. saulius.marcinkonis@lmt.lt (Gedimino pr. 3, įėjimas iš Tilto g., kab. 151)

Atgal
 

 

Norėdami Jums pasiūlyti visaavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia.

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku