LMT
 
 

 

 

 

Biodiversa

   

„Biodiversa“ yra „Horizonto 2020“ schemos „ERA-NET Cofund“ programa, pagal kurią finansuojami biologinės įvairovės moksliniai tyrimai.

Pirmas „Biodiversa“ kvietimas buvo paskelbtas 2008 m. (pagal Europos Sąjungos 7-ają bendrąją programą).  Lietuvos mokslo taryba į programą įsijungė 2010 m., antrajame programos etape („Biodiversa2“). 2015 m. pradėtas trečiasis programos etapas („Biodiversa3“).

Programos „Biodiversa“ tikslas – koordinuoti nacionalines mokslinių tyrimų programas biologinės įvairovės srityje ir organizuoti tarptautinį konkursinį šios srities projektų finansavimą. „Biodiversa“ vienija 31 mokslinius tyrimus finansuojančią instituciją iš 18 šalių.

Lietuvos mokslo taryba administruoja programą Lietuvoje ir finansuoja savo šalies dalyvius pagal tarptautinius kvietimus teikti paraiškas.

Svarbiausios nuorodos:

Dalyvavimas konkursuose

Paraiškos finansuoti mokslo projektus teikiamos pagal tarptautiniame kvietime nurodytas sritis. 

Konkurse gali dalyvauti konsorciumai, sudaryti iš ne mažiau kaip trijų kvietime teikti paraiškas dalyvaujančių šalių (jei kvietime teikti paraiškas nenustatyta kitaip). Konsorciumai teikia paraiškas tarptautinį „Biodiversa“ kvietimą administruojančiai institucijai. Kvietime dalyvaujančios šalys gali nustatyti papildomų reikalavimų savo šalies dalyviams.

Paraišką Lietuvoje gali teikti projekto vykdytojai (-as) kartu su vykdančiąja institucija ir tarptautiniais partneriais.

Projektų trukmė – iki 3 metų.

Finansuojamos veiklos (jei kvietime teikti paraiškas nenustatyta kitaip): 

  • projekto vykdytojo darbo užmokestis;
  • projekto vykdytojo socialinio draudimo ir kitos įmokos;
  • išlaidos paslaugoms (išskyrus autorinius darbus);
  • išlaidos autoriniams darbams;
  • išlaidos prekėms;
  • išlaidos komandiruotėms;
  • išlaidos ilgalaikiam materialiajam, taip pat nematerialiajam turtui įsigyti;
  • netiesioginės išlaidos.

Paraiškų vertinimas

Paraiškų tarptautinį ekspertinį vertinimą organizuoja „Biodiversa“ kvietimą administruojanti institucija. Ekspertinis vertinimas atliekamas pagal mokslinės kokybės ir politikos atitikties bei socialinių partnerių įtraukimo (angl. scientific excellence and policy relevance/stakeholder engagement) kriterijus. Paraiškose taip pat turi būti aiškiai atskleista projekto pridėtinė vertė Europos mastu.

Projektų finansavimas

Sprendimą dėl finansuojamų projektų sąrašo priima tarptautinis „Biodiversa“ kvietimo valdymo komitetas. 

Konkursų rezultatai

Su konkursų rezultatais galite susipažinti čia


Lietuvoje informaciją teikia vyriausiasis specialistas Viktoras Mongirdas tel. (8 5) 210 5335, e. p. viktoras.mongirdas@lmt.lt.

Atgal
 

 

Norėdami Jums pasiūlyti visaavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia.

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku