LMT
 
 

 

 

 

Kvietimų kalendorinis planas

2015 09 14 2015 m. kvietimas teikti paraiškas atviros partnerystės mokslo projektams vykdyti

Lietuvos mokslo taryba (toliau – Taryba) skelbia kvietimą teikti paraiškas mokslo projektams, įgyvendinamiems kartu su užsienio šalių mokslininkais, vykdyti. Paraiškos priimamos iki 2015 m. gruodžio 15 d. 17 val.

Numatomas kvietimo biudžetas
Šio kvietimo projektams įgyvendinti planuojama skirti iki 800 000 eurų:

 • 300 000 eurų – mokslo projektams, įgyvendinamiems su partneriais iš Baltarusijos, Belgijos, Latvijos, Prancūzijos, Taivano ir Ukrainos;
 • 500 000 eurų – mokslo projektams, įgyvendinamiems su partneriais iš kitų užsienio šalių, išskyrus Japoniją ir Šveicariją.

Kvietimo aprėptis
Kvietimas skirtas teikti paraiškas mokslo projektams įgyvendinti visose mokslo srityse.

Remiamos projekto veiklos

Pagal šį kvietimą skiriamos lėšos bendriems Lietuvos ir užsienio šalių (išskyrus Japoniją ir Šveicariją), su kuriomis Lietuva yra užmezgusi diplomatinius santykius, mokslo projektams vykdyti. Mokslo projektuose tinkamos finansuoti yra mokslinių tyrimų, jų rezultatų sklaidos bei kitų su mokslo projektų įgyvendinimu susijusių veiklų, įskaitant vizitų į partnerio užsienio šalyje instituciją, išlaidos.

Galimi pareiškėjai ir partneriai

Paraišką Lietuvoje gali teikti projekto vykdytojai (-as) kartu su vykdančiąja institucija ir partneriu iš užsienio šalies. Vykdančioji institucija turi būti Lietuvos mokslo ir studijų institucija, kuri įtraukta į Švietimo ir mokslo institucijų registrą. Partneris iš užsienio turi būti mokslo ir studijų institucija. Projekto vadovas turi būti mokslininkas.

Paraiškų teikimo tvarka

Paraiškos teikiamos abiejose šalyse. Lietuvoje paraiškos teikiamos Tarybai. Užsienio šalyse paraiškos gali būti teikiamos pagal atitinkamas jose vykdomas mokslinių tyrimų programas.

Paraiška Tarybai teikiama lietuvių kalba, užpildant formą elektroninėje sistemoje nuo 2015 m. rugsėjo 14 d. iki 2015 m. gruodžio 15 d. 17 val. Kartu su paraiška teikiami neatsiejama paraiškos dalimi laikomi papildomi privalomi dokumentai – pagrindinių projekto vykdytojų sutikimas ir vykdančiosios institucijos raštas bei priedai, nurodyti paraiškos formoje:

 • Projekto vadovo ir kitų pagrindinių projekto vykdytojų gyvenimo aprašymai;
 • Pagrindinių projekto vykdytojų paskutinių dešimties (2006–2015) metų publikacijų sąrašas;
 • Projekto partnerio iš užsienio šalies projekto vykdytojų gyvenimo aprašymai, pridedant mokslinių publikacijų sąrašus;
 • Projekto partnerio iš užsienio šalies sutikimas kartu vykdyti teikiamą projektą, jei jis būtų finansuojamas ir informacija apie projekto finansavimo šaltinį (parašytas firminiame institucijos blanke ir pasirašytas institucijos ar padalinio vadovo).

Paraiškų rengimo ir vertinimo nuostatos

 1. Mokslo projektai turi prasidėti ne anksčiau kaip 2016 m. balandžio 1 d. ir ne vėliau kaip 2016 m. liepos 1 d. Galima mokslo projekto trukmė – 2–3 metai.
 2. Projekto pabaigos negalima planuoti sausio ir vasario mėnesiais.
 3. Projekto lėšos turi būti planuojamos visam projekto laikotarpiui ir kiekvieniems kalendoriniams metams.
 4. Taryba finansuoja projekto vykdytojų iš Lietuvos ir vykdančiosios institucijos išlaidas projekte.
 5. Projekto vykdytojų iš Lietuvos ir vykdančiosios institucijos biudžetas neturi viršyti 100 000 eurų.
 6. Asmuo gali teikti tik vieną šio kvietimo paraišką kaip projekto vadovas ar kitas pagrindinis projekto vykdytojas.
 7. Mokslo projekte kiekvieno pagrindinio projekto vykdytojo darbo apimtis turi būti ne mažesnė kaip 20 valandų, padaugintų iš projekto trukmės mėnesiais.
 8. Paraiškos pildomos ir vertinamos remiantis Tarybos 2014 m. spalio 27 d. nutarimu Nr. VIII-26 patvirtintomis Lietuvos mokslo tarybos mokslo ir sklaidos projektų konkursinio finansavimo bendrosiomis taisyklėmis.
 9. Atliekant pagal šį kvietimą pateiktų paraiškų ekspertinį vertinimą, papildomai numatoma atsižvelgti į Lietuvos–užsienio šalies projektų dalyvių sąveikos svarbą.
 10. Vykdant finansuojamų projektų atranką, pirmenybė teikiama tiems projektams, kurių partneriams iš užsienio skirta parama pagal atitinkamos užsienio šalies mokslinių tyrimų programas.

Papildoma informacija

Su kvietimu teikti paraiškas susiję dokumentai skelbiami Lietuvos mokslo tarybos svetainėje.


Išsamesnę informaciją teikia Mokslo fondo Tarptautinių programų skyriaus vyriausioji specialistė Agnė Palevičiūtė tel. (8 5) 236 0508, e. p. agne.paleviciute@lmt.lt, techniniais klausimais (pildant paraišką elektroniniu būdu) – vyriausiasis specialistas Matas Viliūnas e.p. matas.viliunas@lmt.lt.

Kalendorinis planas
Atgal
 

 

Norėdami Jums pasiūlyti visaavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia.

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku